Čo je bumperball?

Čo je bumperball Základom hry sú vzduchom naplnené gule, ktoré si hráči na seba navlečú a ostatné je na nich. Jedná sa teda o bublinový futbal, alebo ak chcete futbal v bublinách a obdobné hry či aktivity. Tento nový adrenalínový šport tiež zvykne byť nazývaný ako bubble football, zorball, bodyzorbing či loopyball. Hra má viacero variácií, môžete hrať futbal, sumo, bowling, alebo do seba len tak narážať. Jedná sa o bezpečnú zábavu pre malých aj veľkých, mužov aj ženy. Hrať môže ktokoľvek od 10 rokov s výškou aspoň 150 cm a osoby bez vážnejších zdravotných komplikácii. Hra sa pochopiteľne neodporúča ani tehotným ženám. Naše bumpery sú dodávané od popredného európskeho výrobcu z Českej republiky. Sú vyrobené z TPU, materiálu ktorý je odolný proti mrazu a teplu. Každý bumper je vybavený madlami z mäkkého materiálu pre čo najvyššiu bezpečnosť. Vďaka kvalitnému materiálu nie je samotná aktivita obmedzená na ročné obdobie či špeciálny povrch, bumperball je možné hrať v lete aj v zime, na tráve, v telocvični, na snehu či na ľade. Je však nevyhnutné, aby sa na hracej ploche nevyskytovali ostré predmety, ktoré by mohli spôsobiť poškodenie bumperov a zranenie hráčov.

Prevádzkový poriadok atrakcie Bumperball

 • Tejto atrakcie sa nesmú zúčastniť osoby s kardiostimulátormi, so srdcovým onemocnením, tehotné ženy a osoby trpiace klaustrofóbiou.
 • Túto atrakciu nesmú používať osoby, ktorých zdravotný stav by sa mohol následkom použitia tejto atrakcie zhoršiť.
 • Bumper je určený iba pre jednu osobu.
 • Atrakcia je určená osobám od veku 10 rokov.
 • Maximálna výška osoby v atrakcii je 190cm a maximálna váha osoby je 100kg.
 • Vstup s hodinkami, piercingom, náušnicami, prsteňmi, náramkami a pod. je zakázaný.
 • Vstup s dioptrickými a slnečnými okuliarmi je zakázaný.
 • Zákaz vstupu osobám pod vplyvom alkoholu, drog a omamných látok.
 • Do atrakcie sa vstupuje v športovom oblečení a v pevnej športovej obuvi. Organizátor nenesie zodpovednosť za poškodenie odevu alebo časti odevu zúčastnených hráčov, divákov a ostatných prítomných.
 • Účastníci dbajú na pokyny obsluhy, ktorá je neustále prítomná a nápomocná. Obsluha určuje poradie vstupov účastníkov s ohľadom na vekovo a váhovo zrovnateľné skupiny osôb, určuje bezpečný režim chodu atrakcie.
 • Je zakázané používať atrakciu mimo vymedzený priestor.
 • Je zákázané používať atrakciu na miestach s ostrými hranami, či miestach, kde hrozí prepichnutie atrakcie.
 • Zákaz vstupu s jedlom, pitím, cigaretou, žuvačkou, lízatkom a pod.
 • Účastník zahajuje aktivitu na atrakcii až ked k tomu bude obsluhou vyzvaný.
 • Je nutné dbať na svoje osobné bezpečie a chovať sa maximálne ohľaduplne voči ostatným účastníkom.
 • Každý hráč sa zúčastní atrakcie na vlastnú zodpovednosť.
 • Organizátor pri hre nenesie zodpovednosť za ujmy na zdraví fyzického alebo psychického charakteru zúčastnených hráčov, divákov a ostatných prítomných, ktoré boli spôsobené nedodržaním bezpečnostných, herných alebo iných stanovených pravidiel hry.
 • Dodržujte všetky pokyny obsluhy.


Prevádzkový poriadok na stiahnutie vo formáte PDF tu.

Rozdiely oproti lacným bumperom

Radi by sme vám do pozornosti dali značné rozdiely v bumperoch, o ktorých si myslíme, že sú pre zákazníka dôležité, aj keď sa možno na pohľad zdajú byť zanedbateľné. Naše bumpery sú na porovnávacích obrázkoch umiestnené vždy vľavo.

Konštrukcia

Vnútorná časť bumperu je tvorená lankami slúžiacimi hlavne na zmiernenie tlaku pri náraze a taktiež držia jeho tvar. Hneď na prvý pohľad sú z obrázkov jasné značné rozdiely v prevedení. V našich bumperoch sú použité dvojité lanká, ktoré sú samozrejme omnoho pevnejšie a sú prichytené k jednoduchším úchytom. Konštrukcia lacných bumperov obsahuje jednoduché lanká, ktoré sú pripevnené k masívnym úchytom, čo sa samozrejme tiež odráža na váhe celého bumperu. Materíál TPU má vo všetkých smeroch lepšie vlastnosti ako PVC a naše bumpery je možné používať aj v zime. Dôležitá je taktiež samotná priehľadnosť materiálu.
Konštrukcia
vľavo TPU materiál, vpravo PVC
Váha
vľavo ľahké úchyty laniek z TPU, vpravo ťažké plastové úchyty

Hmotnosť

Váha vysoko ovplyvňuje pohyb s bumperom, radosť z hry, fyzickú únavu a celkový zážitok z atrakcie. Hmotnosť bumperu závisí v prvom rade od použitého materiálu. Naše bumpery sú vyrobené z ľahšieho a pevnejšieho materiálu TPU. Lacnejšie sú z PVC, ktoré nie je tak odolné a je preto nutné použiť väčšiu vrstvu, čo sa odráža na váhe. Ďalším faktorom sú úchyty laniek vo vnútri konštrukcie. Nakoľko ich je okolo 200, výrazne ovplyvňujú hmotnosť. Váha našich bumperov je niečo málo pod 7kg a váha lacných bumperov z PVC sa pohybuje okolo 15kg! S tým skutočne nechcete behať.

Madlá

Madlá, ktorými sa držíte vo vnútri bumperu hrajú veľmi dôležitú úlohu z hľadiska bezpečnosti. Na pravom obrázku môžete vidieť madlá vyrobené z tvrdého plastu, ktoré sa používajú v lacných bumperoch. Zvyčajne sú umiestnené v oblasti tváre a pri súbojoch v bumperoch ak narazíte hlavou do plastového madla, nemusíte dopadnúť najlepšie. V našich bumperoch sú použité madlá z pevného a mäkkého materiálu umiestnené v oblasti pŕs, pre prirodzený pohyb a voľný výhľad. Každé madlo je navyše potiahnuté ochranným krytom z dôvodu ochrany rúk pri tvrších nárazoch.
Madlá
vľavo ľahké mäkké madlá, vpravo tvrdé plastové madlá
Popruhy
vľavo popruhy s výstužou, vpravo poruhy bez výstuže

Popruhy

Ďalšie rozdiely sú v popruhoch, vďaka ktorým drží bumper na ramenách. Na fotkách si môžete všimnúť rozdiel v kvalite použitého materiálu. Popruhy v našich bumperoch vám zvýšia komfort pri hre a tak isto vydržia vačšiu záťaž. Každý popruh je z vnútornej strany vystužený mäkkým materiálom kvôli ochrane ramien pri tvrdších nárazoch. A najdôležitejšia je samozrejme ich jednoduchá nastaviteľnosť, čo zaručuje správne nastavenie u každého individuálne pre vyššiu bezpečnosť a komfort.

Hry a pravidlá

Bumperball - futbal v bumperoch
Štandardné pravidlá futbalu sa ignorujú, lopta slúži len ako zámienka na narážanie protihráčov. Môžu sa počítať aj góly :)

Bumperbowling
Hráči simulujú kolky a ďalší hráč (bowlingová guľa) ich s čo najväčším rozbehom a silou rozrazí. Vyhráva hráč, ktorý zhodí najviac kolkov.

Dobytie kruhu
Hráči rozdelení do tímov sa rozbehnú proti sebe z opačných strán hracej plochy a snažia sa obsadiť vyznačený kruh s čo najväčším počtom hráčov, zároveň vytláčajú protihráčov von z kruhu. Vyhráva tím, ktorý ma po uplynutí časového limitu viac hráčov v kruhu.

Last man standing
Cieľom hry je zostať ako posledný na nohách stojaci hráč. Každý sa snaží zraziť na zem ostatných protihráčov. Iná variácia hry je tzv. "team deathmatch" kedy proti sebe súperia dva tímy namiesto jednotlivcov.

Sumo
Cieľom hry je vytlačiť, prípadne vykotúľať súpera z vyznačenej oblasti.

Môžte si samozrejme vymyslieť aj vlastnú hru. Fantázii sa pri bumperballe medze nekladú.

 

Podporte nás na Facebooku

Podporte nás na Facebooku
Nájdete nás aj na Facebooku

Informujeme Vás tam o novinkách a akciách a môžete sa tam tiež na nás obrátiť s Vašimi otázkami.

www.facebook.com/bumperballsk

Konktaktuj nás
Všetky polia je treba vyplniť. Nesprávny email. Ďakujeme za správu.
.